Бородянський футбол

Сторінки історії: 25 років тому

Чорнобильський 1986-й приніс Київщині футбольній кубковий тріумф українського масштабу. Підготовлена заслуженим тренером України Віктором Жиліним дивовижно дружна й безкомпромісна бородянська команда зійшла на «кришталеву» вершину, почергово перегравши конкурентів із Запорізької, Сумської, Кримської та Житомирської областей.

 

Однак почалося все, нехай і формально, з Полтавщини. 9 серпня до Бородянки мав приїхати полтавський «Мотор» — і не приїхав, пославшись на матеріальні та кадрові труднощі. Тому фактичний старт у турнірі машинобудівники взяли в Запоріжжі недільного дня 17 серпня. Віртуозно захищав ворота на своїй малій батьківщині Валерій Самохін, а переможний м`яч далекобійним ударом забив Олександр Мироненко.

А вже після цього, з легкої руки незабутнього Петра Івановича Безносенка, який представляв «Машинобудівник» на церемоніях жеребкування в офісі Держкомспорту республіки, бородянці провели два матчі поспіль вдома. Спочатку вони «витягли» щасливий квиток у післяматчевій футбольній лотереї, а потім буквально вирвали перемогу в «Авангарда» з кримського Джанкоя, забивши три м`ячі в останні п`ятнадцять хвилин, хоча до цього поступалися, здавалося, з безнадійним рахунком 0:2. Проводив напівфінальний поєдинок іменитий київський арбітр Олександр Цаповецький, до якого гості мали певні претензії після фінального свистка. Однак дипломатичний Петро Безносенко, зробивши комплімент «Авангарду» — мовляв, саме ця команда мала кращий ігровий вигляд, абсолютно справедливо зауважив: «Хіба суддя неправильно зарахував бодай один гол, або відмінив хоча б одного разу взяття воріт господарів поля?..»

Фінальний двобій традиційно проводився з роз`їздами, і цього разу жереб виявився прихильним до «Машинобудівника»: він почав основну турнірну серію на виїзді. Бердичівський поєдинок проти «Зірки», очолюваної нинішнім президентом ПФЛ України Мілетієм Бальчосом, завершився результативною нічиєю. На гол Віктора Юрченка точним ударом відповів Михайло Кутельмах. «На переповненому стадіоні бердичівського заводу «Прогрес» фіналісти показали жорсткий футбол», — констатувала «Спортивна газета».

До Бердичева приїжджали близько сотні симпатиків «Машинобудівника». Не дивно, що в Бородянці вони вщерть заповнили трибуни й оточили живим колом ігровий майданчик. Назагал уболівальників було не менше п`яти тисяч!.. Судив матч Віктор Зв`ягинцев з Донецька, колишній гравець «Шахтаря» та київського «Динамо». Він тричі фіксував взяття воріт: спочатку відзначився Роман Лаба, а вже потім — Юрченко та Сергій Дзюба, який обернув на вирішальний гол одинадцятиметровий незадовго до кінця додаткового часу.

Обидві команди нейтралізували лідерів атак опонента. Ні Кутельмах, ні Віктор Побігаєв забити м`яч так і не змогли. Наші земляки, навіть виступаючи в ослабленому складі (Олександр Святненко був дискваліфікований, Олександр Приходько вирушив під проводом Михайла Фоменка до грузинської «Гурії», а Василь Остринський зламав руку в календарному матчі з малинським «Папірником»), задавали тон і наступали великими силами. Були побоювання за напівекспериментальну лінію захисту, де вимушено і до того ж на уколах грав Анатолій Демченко, якому дошкуляли нестерпні болі в спині, але значних оргіхів у діях руйнівників не було. Навіть тоді, коли Віктор Степанович Жилін наказав стоперу Юрченку постійно долучатися до наступу, аби домогтися чисельної переваги в середині поля. Бо система взаємопідстраховки, запроваджена в київському «Динамо» великим Валерієм Лобановським, уже була відпрацьована і в аматорському футболі.

Кубок тріумфаторам вручили Петро Безносенко, відповідальний працівник Держкомспорту УРСР і член виконкому Федерації футболу республіки, та Ігор Конончук, спортивний оглядач газети «Радянська Україна», під патронатом якої й проводився наймасовіший аматорський турнір України.

«Машинобудівник» у вирішальному поєдинку задіяв такий склад: Валерій Самохін — Володимир Шома, Анатолій Демченко, Віктор Юрченко, Олександр Мироненко — Геннадій Каплунов, Сергій Дзюба, Віталій Мариненко (Павло Кикоть) — Володимир Сошко (Анатолій Остринський; Іван Іваненко), Сергій Запорожець, Віктор Побігаєв. До фіналу команді допомагали ще й воротар Юрій Черпак, а також польові виконавці Василь Остринський, Олександр Приходько, Олександр Святненко, Костянтин Мироненко. Тренував бородянців Віктор Жилін, а його найближчим помічником був начальник команди Віктор Пилипенко.

Кубковий шлях бородянського «Машинобудівника» зразка 1986 року виявився таким:

9 серпня. Бородянка. «Мотор» (Полтава) — технічна перемога (неявка).

17 серпня. Запоріжжя. «Трансформатор» (Запоріжжя) — 1:0 (О.Мироненко).

24 серпня. Бородянка. «Автомобіліст» (Суми) — 0:0, серія пенальті — 4:2.

30 серпня. Бородянка. «Авангард» (Джанкой) — 3:2 (В.Сошко, С.Дзюба-2).

21 вересня. Бердичів. «Зірка» (Бердичів) — 1:1 (В.Юрченко).

28 вересня. Бородянка. «Зірка» (Бердичів) — 2:1 (В.Юрченко, С.Дзюба).

На вшануванні першого в історії Київщини кубкового тріумфатора всеукраїнських аматорських змагань в грудні 2011 року не було Анатолія Остринського та Сергія Запорожця, котрі відійшли за межу відносно молодими…

Інформ-служба КОФФРекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 0

 Головні події

Про нас

Футбол Бородянщини, Бородянський футбол, Бородянка, Пісківка, Немішаєве, Клавдієве, Здвижівка, Бородянський район, Бородянський спорт, БРФФБородянська районна федерація футболу заснована та зареєстрована 2008 року.

Вона є частиною структури українського футболу, належачи до Київської обласної федерації футболу та Федерації футболу України.

Щороку федерацією проводиться низка турнірів для дорослих, ветеранських та юнацьких команд різних вікових категорій.

Постійні турніри - зимовий та регулярний чемпіонат та кубок району, суперкубок району.

Проводяться турніри-меморіали Віктора Жиліна, Валерія Патоки, Миколи Клокуна, Анатолія Остринського.

Про керівництво БРФФ читайте тут.


Де ми?

Герб Бородянського району, Футбол Бородянщини, Бородянський футбол, Бородянка, Пісківка, Немішаєве, Клавдієве, Здвижівка, Бородянський район, Бородянський спортПрапор Бородянського району, Флаг Бородянского района, Футбол Бородянщини, Бородянський футбол, Бородянка, Пісківка, Немішаєве, Клавдієве, Здвижівка, Бородянський район, Бородянський спорт, BorodiankaБородянський район знаходиться на Київщині.

Карта району:

Бородянщина на карті Київської області:

Київщина на карті України:


Навігація по темах

- підсумки сезону:
--- 2008.
--- 2009.
--- 2010.
--- 2011.

--- 2012.

--- 2013.
--- 2014.

--- 2015.
--- 2016.
- зимовий чемпіонат району.

--- 2009.
--- 2010.
--- 2011.
--- 2012.
--- 2013. P.S.
--- 2014.

--- 2015.
--- 2016.

- фінал кубка району.
--- 2009.
--- 2010.
--- 2011.
--- 2012.
--- 2013.
--- 2014.
--- 2015.
--- 2016.

- матч за суперкубок району.
--- 2009.
--- 2010.
--- 2011.
--- 2012.
--- 2013.
--- 2014.
--- 2015.

--- 2016.

- турнір пам'яті футбольної династії Гончаренків
--- 2009.
--- 2010.
--- 2011.

--- 2012.
--- 2013.
--- 2014.

--- 2015.
--- 2016.
- турнір пам'яті Віктора Жиліна
--- 2010.
--- 2010.
--- 2011.
--- 2012.
--- 2013.
--- 2014.

--- 2015.
--- 2015.
- меморіал Миколи Клокуна
--- 2010.
--- 2011.

- меморіал Анатолія Остринського
--- 2010.
--- 2011.

--- 2012.

- турнір пам'яті Валерія Патоки
--- 2009.
--- 2010.
--- 2011.
--- 2012.
--- 2013.
--- 2014.
--- 2015.

--- 2016.

- турнір пам'яті Михайла Вдовенка
--- 2013.
--- 2014.

--- 2015.
- турнір пам'яті Тараса Черненка
--- 2011
--- 2012
--- 2013
--- 2014

--- 2015

--- 2016

- Кубок регіональних чемпіонів Київщини імені Петра Безносенка
--- 2009.

- меморіал Олександра Щанова
--- 2010.

- Спортсмен року на Бородянщині
--- 2009.
--- 2010.
--- 2011.


Мои фотоальбомы

Про Бородянку - у всеукраїнській пресі

Статті у рамках проекту Football.ua "Своя рубашка":
>> Про Віктора Жиліна ч.1, ч.2
>> Про Віктора Побігаєва

Ювілейне інтерв'ю із Іваном Іваненком:
>> На сайті sport.ua

Розмова з Леонідом Лавриненком про футбольні поля:

>> На сайті sport.ua

Інтерв'ю із Михайлом Юрченком:
>> На офіційному сайті "Нафтовика"
>> На сайті фанів "Нафтовика"

Стаття про Патрика Агбо
>> Афробородянець

Про турнір пам'яті Віктора Жиліна:
>> На сайті sport.ua
>> На сайті газети "Український футбол"

В'єтнамська кар'єра Олександра Сидоренка
>> У журналі "Футбол Style", стор.70-71

Стаття про екс-гравця "Системи-Борекс" Андрія Мальчевського - чемпіона Індії та Бангладеш
>> У журналі "Футбол Style", стор.110-114


Наше відео

Бородянський футбол - на радіо

Послухати радіозвіт про сезон у районному футболі на "Голосі Бородянщини" можна, натиснувши тут (плеєр відкриється у новому вікні)


Про політику авторського права

Усі присутні на даному інтернет-ресурсі фото- та текст-матеріали створені для ознайомлення і можуть бути відтворені у будь-якій формі тільки після дозволу автора.

Якщо вам потрібні ці фото у кращій якості, або ви хочете використати наш матеріал для своїх ресурсів, звертайтеся, будь-ласка, сюди.


Як повідомити нам про вашу подію?

Якщо ви маєте новини, фото чи анонси цікавих спортивних чи культурних подій, ви можете повідомити нас, написавши повідомлення сюди.

Блог про бородянський футбол робиться комітетом з питань зв'язків із громадськістю районної федерації футболу, тому ми маємо можливість інформувати про ваші події читачів не лише нашого блогу, а й  Футбольної Бородянщини, районних газет, обласних Київської правди та Спортивної Київщини, всеукраїнського Українського футболу та інших видань.

Якщо маєте фото або програми з історії бородянського футболу - також пишіть сюди.


Зверніть увагу:

Борекс, купити екскаватори та техніку, Бородянка

Відеостудія КАтаН


Друзі та партнери

Наша кнопка:

Федерація футболу України:

Асоціація аматорського футболу України:

ААФУ

Всеукраїнська футбольна асоціація студентів:

Футбольний портал Малинщини

Форум Бородянки
Форум Бородянки

Футбольна Київщина
irpinfc.jpg

Футбольна Броварщина

Рідна Пісківка

ФК Звягель750

ФК Звягель750

Молодь Бородянщини

Корпоративна ліга Києва

Відеостудія КАтаН

Шановні друзі з інших

футбольних сайтів!

Ми готові розмістити вашу кнопку

у себе, з цього приводу звертайтеся сюди.


Вам, колекціонери-футболофіли!

До вашої уваги пропонуються програми з матчів "Борисфена", "Системи-Борекс" та інших професійних клубів Борисполя, Бородянки, області, а також унікальна книжкова серія Валерія Валерка - "Національний футбольний літопис", у якій уже вийшло декілька книг!

Написавши сюди і вказавши вашу зворотню адресу електронної пошти, ви дізнаєтеся, як придбати ці та інші цікаві футбольні видання. 

Також приймаються замовлення на виготовлення програмок, календарів-довідників, буклетів, брошур. 
Написавши сюди, не забувайте вказати ваші зворотні координати. Заявки без них не будуть розглядатися. 


Календарь
Май
ПнВтСрЧтПтСбВск
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Як отримувати найсвіжіші новини про бородянський футбол?

Для цього є кілька простих способів:

1. Підпишіться на інформування про появу нових статей на цьому блогу - і ви отримуватимете повідомлення на свою електронну скриньку про кожну нову подію (для цього достатньо ввести свій e-mail в блок нижче).

2. Зареєструйтеся на hiblogger.net та додайте наш блог в друзі.

3. Періодично заглядуйте на наш блог, додавайте його в закладки.Написати

Гості
ОБОЗ.ua